Microlife WS 200BT

Nauja prekė

Liesos kūno masės bei kūno riebalų masės nustatymui skirtos svarstyklės

Smulkiau

42,00 € su PVM

Apie prekę

Diagnostinės svarstyklės Microlife WS 80:

Bendros masės nustatymas

Riebalų masės nustatymas

Kūno vandens masės nustatymas

Raumenų masės nustatymas

Kaulų masės nustatymas

Kūno/masės indeksas (KMI)

Bazinio metabolizmo nustatymas

Tinkamam žmogaus sveikatos būklės įvertinimui yra labai svarbios žinios apie žmogaus kūno sudėtį. Nepakanka žinoti kūno svorį, būtina nustatyti jo kokybę, t.y. nustatyti dviejų pagrindinių sudėtinių dalių santykį:

  • Liesos kūno masės (kaulų, raumenų, vidurių, vandens, organų, kraujo) ir
  • Kūno riebalų masės (riebalinių ląstelių).

Esant vienodam svoriui šių dviejų dedamųjų santykis gali labai skirtis

Riebalų masė. Kokia ji turi būti?
Kūno riebalų masę sudaro bendras būtinųjų (arba pirminių) bei sukauptųjų (arba atsargų) riebalų kiekis. Būtinieji riebalai reikalingi metabolizmui. Būtinųjų riebalų masė skiriasi pas vyrus ir moteris – 4% ir 12% nuo bendros kūno masės. Sukauptieji, teoriškai laimkomi pertekliniais, būtini žmonėms, dirbantiems fizinį darbą. Šių riebalų procentas irgi skiriasi priklausomai nuo lyties – 12% ir 15% nuo kūno masės. Bendras riebalų kiekis pas vyrus yra ~16%, o pas moteris - ~27%. Šie rodikliai skiriasi priklausomai nuo individo amžiaus. 

Geros savijautos pagrindas vanduo
Vanduo yra svarbi kūno sudėtinė dalis ir sudaro daugiau nei pusę (apie 60%) kūno svorio. Todėl vandens masės procentas yra labai svarbus bendros savijautos indikatorius.
Tyrimais nustatyta, kad optimalus vandens kiekis yra 57%, tačiau jis priklauso nuo individo ir gali varijuoti apie 10% į abi puses, nesukeldamas problemų.
Microlife kūno riebalų svarstyklės įvertina žmogaus kūno sudėtį ir, priklausomai nuo lytie, amžiaus ir svorio, paskaičiuoja vandens ir riebalų procentinę sudėtį.